Hamilelik Süreci ~ BilgiBebek <!--Can't find substitution for tag [bilgibebek.blogspot.com.tr.anasayfa]-->
Çoğu insan için muazzam olmakla beraber gebeliğin başlangıcı olarak, gebe kalınan dairin olduğu gün değil, bundan aşağı yukarı 14 gün öncesi yani son adet kanamasının ilk günü (SAT) kabul edilir. Bu durumda kanamanızın başladığı gün istatistiksel anlamda gebeliğiniz başlar. Bu biçimde hesaplandığında insanlarda gebelik 280 gün yani 40 Hafta sürer.

 Ay hesabı yapmak karışıklığa neden olabileceğinden gebeliğinizi izlerken Hafta olarak ifade etmeyi öğrenmelisiniz. 28günde bir adet gören kadın için yumurtlama zamanı kanamanın başlangıcından itibaren 14. gün civarıdır. Bu günler zararlı alışkanlıklardan vaz geçmek için İdeal dönemdir.

Örneğin sigara içmeye son verilip, alkol ve ilaç alımını kısıtlayın. Uygun ve sağlıklı beslenme alışkanlığı elde etmeye çalışın. Bu alışkanlıklar rahat bir gebelik süreci için önemli. Bol miktarda taze meyve ve sebze tüketmeniz, yapay maddeler içeren besinlerden uzak durmanız ve oldukça fazla su içmeniz gerekiyor.

Daha daha önceden başlanmadı ise bu zamanla folik asit alımına başlanabilir. Folik asit vasıtası ile nöral tüp defekterinin aşağı yukarı%50’lik bir kısmı önlenebilir. Eğer mümkünse egzersiz yapmak yine son derece fayda sağlar. Bu gebelik öncesi dönemde pozitif düşünmek ve mümkün olduğunca dinlenerek gerilimden uzak durmak dünyaya getirmeye çalıştığınız bebeğiniz için son derece iyi bir başlangıç olur.

Sosyal Paylaşım Sayfaları

sosyal sitesosyal sitesosyal site

Taze Yayınlar

Takipçilerim

Popüler Yazılarımız

Sayfa Görüntüleme Sayısı


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

Bloğumuza Birde Burdan Bakın ツ