Bebeklerde Biberon Çürüğü Nasıl Önlenir? ~ BilgiBebek <!--Can't find substitution for tag [bilgibebek.blogspot.com.tr.anasayfa]-->

9 Kasım 2017 PerşembeBebeklerin kolayca beslenmesini sağlayan biberon, gece beslenmelerinde süt dişlerinde çürüğe neden oluyor. 


Biberon çürüğü diye adlandırılan bu çürükler bebeklerin ağızlarında ağrı, koku ve beslenme bozukluklarına yol açıyor. Ancak biberon çürüğünü basit uygulamalarla önleyebilirsiniz.

Sütten Sonra Su

Bebeğin gece beslenmesi bittikten sonra içirilen su çürükleri engellemeyi sağlıyor. Süt içirildikten sonra bebeğin ağzını, damağını ve dilini temiz bir bez kullanarak duru su ile silmek gerekiyor. Böylelikle ağızda oluşan çürükler ve koku oluşumu engelleniyor.

Bebeklerin süt dişleri sağlıklı olduğu sürece diğer dişlerinin de sağlıklı olması sağlanır. Yumuşak ve hazır gıdalar bebeğinizin dişlerine yapışıp onları çürütmeye zemin hazırlayabilir. Bu gibi gıdalar tercih edilmemeli, ısırılarak ve koparılarak yenebilen gıdalar tercih edilmelidir. Ayrıca bebeğinizin dişlerini yumuşak uçlu bebek fırçaları ile temizleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Sosyal Paylaşım Sayfaları

sosyal sitesosyal sitesosyal site

Taze Yayınlar

Takipçilerim

Popüler Yazılarımız

Sayfa Görüntüleme Sayısı


Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

Bloğumuza Birde Burdan Bakın ツ